تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

کارشناس افغان: اعلام آتش‌بس دولت و طالبان جنبه تبلیغاتی دارد

کارشناس مسائل سیاسی افغانستان گفت، اعلام آتش‌بس دو طرف درگیر بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و دولت کابل از این راه برای حل مشکلات انتخاباتی استفاده خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «وحید مژده»  گفت، دولت افغانستان مشکلات زیادی برای برگزاری انتخابات پارلمانی دارد و با اعلام آتش‌بس قصد برون رفت از آن را دارد.

وی افزود: برگزاری انتخابات برای دولت  وحدت ملی افغانستان اهمیت دارد و به همین دلیل دولت اشرف غنی فعالیت‌های آشکار و پشت پرده انجام داده تا انتخابات پارلمانی در میزان برگزار شود.

کارشناس مسایل افغانستان تصریح کرد: طالبان نیز می‌خواهد از این فرصت پیش‌آمده برای تبلیغات استفاده کند زیرا تا زمانی که نظامیان  خارجی در افغانستان حضور داشته باشند صلح امکان پذیر نخواهد بود.

وی تصریح کرد، طالبان با قبول آتش‌بس سعی کرده  ثابت کند که خواهان ادامه جنگ در افغانستان نیست و خود را یک جریان سیاسی معرفی کند.

طالبان به مناسبت فرا رسیدن عید فطر سه روز آتش بس اعلام کرده و دولت افغانستان هم از  سه شنبه تا پنج روز پس از عید سعید فطر آتش بس اعلام کرده که با استقبال نمایندگان مجلس و مقامات افغانستان و کشورهای مختلف مواجه شده است.