تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

شناسایی ۸ مظنون سعودی مرتبط با ناپدید شدن “خاشقجی” در ترکیه

پلیس ترکیه می گوید، ۸ نفر از ۱۵ مظنون مرتبط با ناپدید شدن “جمال خاشقجی” Jamal Khashoggi روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی را شناسایی کرده است.

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری شین هوا، پلیس ترکیه مشخصات ۸ مظنون سعودی را پس از  شناسایی منتشر کرده که در میان آنها چند مقام رسمی هم حضور دارند. البته اسامی این افراد منتشر نشده است.

یک منبع امنیتی اعلام کرد، در مجموع  ۱۵ شهروند سعودی در زمان حضور خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول وارد این مکان شده اند.

شبکه دولتی تی آر تی ترکیه ویدئویی را منتشر کرد که در آن می توان ورود پانزده تبعه سعودی به ترکیه را با یک جت خصوصی مشاهده کرد.

اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفته است: «ما نمی توانیم در برابر چنین رویدادی سکوت کنیم.»

خاشقجی  ۲ اکتبر(۱۰ میزان) پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول برای گرفتن مدارک لازم برای ازدواج مجدد با یک زن ترک ناپدید شد.

پیشتر اعلام شد، خاشقجی بی تردید در این ساختمان دیپلماتیک کشته شده است. مقامات سعودی این اظهارات را بی پایه و اساس دانستند و آن را رد کردند.

پس از آنکه ترکیه خواستار بازرسی از ساختمان کنسولگری شد، عربستان سعودی کارشناسان و مسئولان ترک را به بازدید از کنسولگری دعوت کرد.

جسد خاشقچی به صورت مُثله شده و با آثار فراوان شکنجه، ۵ روز بعد از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول پیدا شد. خاشقچی در فهرست افراد بازداشتی و تحت تعقیب رژیم آل سعود قرار داشت وی از بیم بازداشت، در خارج از عربستان زندگی می کرد.